esencje kwiatowe – oczyszczanie

Ciało fizyczne, zawsze gdy tylko nie ma sposobu aby poradzić sobie z czymś na bieżąco, ucieka się do przechowywania wszelkiego rodzaju „problemów” w swoich tkankach. Większość z nas zdaje sobie oczywiście sprawę, że nasze tkanki mogą gromadzić toksyny i produkty odpadowe przemiany materii, ale ile osób wie, że nasz ciała są rzeczywiście w stanie przechowywać emocje?

Uwięzione emocje mogą potencjalnie stworzyć ogromne problemy wpływając nie tylko na system energetyczny naszego organizmu, ale i również na poziom fizyczny generując choroby. Według Emrika Padus, autora of The Complete Guide To Your Emotions And Your Health, szacuje się, że 90% wszystkich problemów fizycznych ma korzenie psychologiczne. Coraz więcej dowodów wskazuje, że praktycznie każda choroba, która dotyczy ciała – od zapalenia stawów, poprzez bóle głowy, aż do chorób serca, czy na raku kończąc – ma mniejsze lub większe podłoże w naszej psychice. W skrócie, objawy fizyczne są często przejawem zakłóceń i braku równowagi emocjonalnej.

herba sacra esencje kwiatowe 1

Istnieje wiele sposobów działania i leczenia na poziomie energetycznym, a jedną z metod którą osobiście preferuję są esencje kwiatowe. Mogą być wykorzystane do rozbijania zastojów i oczyszczania wzorców energetycznym na każdym poziomie – fizycznym, emocjonalnym, czy duchowym. Esencje kwiatowe nie są jeszcze popularne w Polsce tak jak za granicą, gdzie można je powszechnie znaleźć w sklepach ze zdrowa żywnością czy nawet aptekach, co nie znaczy że nie doczekają się jeszcze renesansu na naszym rodzimym gruncie. Być może słyszeliście o obecnych w Polsce esencjach kwiatowych Bacha, ale jedną z firm, których udało mi się przetestować i chętnie wracam to esencje  kwiatów z australijskiego buszu.

Zawsze kiedy zaczynamy pracę z esencjami warto rozpocząć od zestawów do swoistego „psychicznego detoksu”, zanim zdecydujemy się na pracę z innymi sferami naszego życia jak praca zawodowa, pieniądze, związki czy seksualność. Esencje oczyszczające są przeznaczone do użytku wewnętrznego, ale możemy używać ich do oczyszczania domu i środowiska pracy, jak również pola energetycznego ciała.

Używam esencji oczyszczającej kiedy trzeba:

– uwolnić toksyczne energie z umysłu, emocji i ciała fizycznego
– zrównoważyć i odnowić energię na wszystkich poziomach systemu energetycznego
– przerwać niezdrowe wzorce energetyczne w środowisku w którym istniało uzależnienie, depresja, lub nadużycie
– oczyścić i naładować środowisko w którym energia znajduje się w stagnacji
– uwolnić stare, zakorzenione nawyki, które nie są już przydatne, niezbędne, lub nie przyczyniają się do dobrego samopoczucia

Oto niektóre składniki takich esencji:

KULFIK 
herbasacra abfe kuflikPrzyjrzyj się temu zdjęciu – esencja Kuflika to dokładnie taka energetyczna „szczotka”, która pozwala uwolnić się od przeszłości i iść dalej. Wprowadza spokój i poczucie oczyszczenia. Pomaga poruszać się w obrębie większych zmian życiowych, które często nas przerastają jak np.: dojrzewanie, menopauza, emerytura lub śmierć bliskiej osoby. Jest doskonałym lekarstwem dla kobiet w ciąży i młodych matek. Wspomaga przez cały okres ciąży, a po porodzie pomaga w nawiązaniu więzi między matką a dzieckiem. Jest doskonały dla uzdrowienia każdych nierozwiązanych kwestii z matką, nawet w dorosłym życiu.

DZIKI ZIEMNIAK

herba sacra abfe dziki ziemniakDziki Ziemniak to esencja odtruwająca, przynosząca poczucie odnowienia, entuzjazmu, wolności – tak niezbędnych do bezproblemowego poruszania się po mapie życia. Esencja szczególnie przydatna dla tych, którym doskwiera stagnacja. Dla tych którzy potrzebują się uwolnić od starych, obciążających wzorców, ale mają z tym problem. Jest doskonałym lekarstwem dla każdego, kto czuje się obciążony lub sfrustrowany przez jakiegokolwiek fizyczne ograniczenia w świecie zewnętrznym lub we własnym organizmie.

DZIKA RÓŻA

herbasacra abfe roza

Charakterystyczną cechą Australijskiej Dzikiej Róży są zwisające kwiaty, które wydają się przypominać pokonaną i zrezygnowaną osobę. Dzika Róża jest pomocna w leczeniu lęków i nawracających obaw. Dodaje odwagi i wzmacnia poczucie własnej wartości oraz wiarę we własne siły. Jest wsparciem dla ludzi nieśmiałych, niepewnych oraz nerwowych. Przezwyciężenie strachu zwiększa przepływ siły życiowej i poprawia jakość życia, pozwalając stawić czoła wyzwaniom.

             

Takich esencji i ich mieszanek jest oczywiście dużo więcej i warto rozejrzeć się za nimi na własną rękę, a przede wszystkim sprawdzić na swoim samopoczuciu czy jest to odpowiednia metody do pracy z własną energetyką i emocjami.
             

_________________________________________________

Spodobał Ci się ten artykuł? Bądźmy w kontakcie!

herba sacra esencje kwiatowe

             

_________________________________________________

             

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s